Домакинът в Купата на африканските нации Египет започна с победа участието си в турнира, след като надви с 1:0 Зимбабве. "Фараоните" стигнаха до успеха с попадение на Махмуд Трезеге още през първото полувреме.

Силен мач направи звездата на домакините Мохамед Салах, който беше най-добрия играч на терена. Той изкара пълни 90 минути, като почти всяка атака минаваше през него, а в голяма част от мача Салах се нагърби и с организаторски функции.

Принос в двубоя да има само един гол имаше вратарят на Зимбабве Едморе Сибанда, който направи невероятен мач. Стражът отрази много опасни удар, а два пъти спря и Салах.

Сибанда беше безпомощен само в 41-ата минута, когато Трезеге излъга трима в жълти екипи и стреля в далечния ъгъл, за да се разпише.

Египет и Зимбабве са в група А, където са още Демократична република Конго и Уганда. Купата на африканските нации се провежда за пръв път през лятото и с 24 отбора. Турнирът продължава до 19 юли.