Националният отбор на Алжир е шампионът на Африка. "Пустинните лисици" спечелиха с 1:0 финала срещу Сенегал.

В Кайро безценния гол вкара Багдад Бунеджа още във втората минута. Вратарят на шампионите и бивш футболист на "Славия" и ЦСКА Райс Мболи беше определен за играч на мача.

Това е втората титла на Алжир в историята след тази от 1990 г. Сенегал изигра втория си финал, но отново не успя да стъпи на върха.

Двата състава осигуриха напрегнат финал, в който обаче головите положения бяха малко. Победителите завършиха само с един удар към вратата на съперника си, но той се оказа достатъчен, за да спечелят.

Във втората минута Бунеджа напредна отляво, влезе към центъра и стреля, а след рикошет топката прехвърли Алфред Гомис.

От този момент Сенегал опитваше да притиска съперника и владееше повече топката, като започна да отправя удари към вратата му. От всичките 12 изстрела обаче само три бяха точни, като Мболи се справи.

Сенегал видя добра възможност за изравняване в 60-ата минута, когато съдията даде дузпа за игра с ръка на футболист на съперника. Последва видеопреглед и реферът промени решението си. До края опитите на Сенегал да промени резултата останаха без успех.