Намиращият се в силна форма Давиде Мариани изведе "Левски" до победа с 3:1 срещу "Ботев" (Пловдив). Сините спечелиха първия си мач пред собствена публика в първенството.

Мариани вкара два гола, а един добави Иван Горанов. За "канарчетата" се разписа Еберт Кардосо в края на първата част за 1:1.

Мачът започна със спорно положение - още в първите секунди гостите поискаха дузпа за нарушение на Мартин Райнов срещу Кристиан Димитров след изпълнение на ъглов удар, но Никола Попов прецени, че такова няма.

"Левски" поведе рано, като в десетата минута Мариани стреля от разстояние и след рикошет топката прехвърли Аргилашки и влезе във вратата му. Последваха атаки и към двете врати. Най-доброто положение за "Ботев" беше пропуснато от Тайлон, който не можа да засече на метър пред вратата.

В 38-ата минута Мариани отне топката от играч на съперника и стреля технично, но остана близо до целта.

В последните минути "Ботев" се насочи в нападение и успя да изравни. В заключителните секунди на първата част Еберт Кардосо получи пред наказателното поле и с диагонален удар прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на съперника.

"Левски" си върна преднината още в началото на второто полувреме. Попов видя нарушение срещу Паулиньо, а Мариани изпълни много добре в горния десен ъгъл. Последваха вдъхновени минути за сините, които създадоха няколко положения. При най-чистото Станислав Иванов излезе сам срещу Аргилашки, но вратарят спаси.

"Ботев" отговори с опасен удар на Марко Перван покрай вратата в 67-ата минута. Малко по-късно резервата на сините Станислав Костов улучи греда след ъглов удар.

Сините вкараха трети гол чрез Иван Горанов, който се озова в наказателното поле на съперника и с удар по земята преодоля Аргилашки.