Ливърпул" продължи перфектната си серия с пети успех в първите пет мача във Висшата лига. Червените спечелиха с 3:1 домакинството си на "Нюкасъл", като мърсисайдци трябваше да правят обрат в двубоя.

Джетро Вилемс даде рано преднина на гостите, но до края на първата част "Ливърпул" вече водеше след два гола на Садио Мане. Звездата на тима Мохамед Салах оформи крайния резултата през втората част.

"Ливърпул" вече има 101 гола срещу "Нюкасъл" във Висшата лига. Мърсисайдци са непобедени в последните си 24 двубоя срещу съперника, когато двата отбора играят на "Анфийлд".

"Нюкасъл" изненада домакините с гол още в седмата минута. Вилемс получи отляво в наказателното поле, финтира Трент Александър-Арнолд и отправи силен диагонален удар, за да даде преднина на отбора си.

След попадението "Ливърпул" наложи тотално превъзходство, като "Нюкасъл" нямаше точен удар към вратата до края на мача.

Мърсисайдци се върнаха в мача в 28-ата минута, когато Анди Робъртсън се пребори за топката на границата на наказателното поле и продължи към Мане. С второто си докосване сенегалецът изравни резултата.

Пет минути преди края на първата част Роберто Фирмино отне в средата на терена и пусна извеждащ пас по земя към Мане. Топката му дойде дълго, но вратарят на "Нюкасъл" Мартин Дубравка направи грешка при излизането си. Впоследствие Мане довкара лесно.

Интригата в мача приключи в 72-ата минута. Салах размени двойно подаване с Фирмино и премина през цялата защита на гостите, преди да вкара с диагонален удар.