Мъжкият национален отбор на България се затрудни, но записа трета победа на европейското първенство по волейбол. Тимът на Силвано Пранди се наложи с 3:1 (25:23, 28:30, 25:23, 25:22) срещу Португалия в третия си мач от турнира.

Най-резултатен в мача стана Цветан Соколов, който завърши с 33 точки. От португалците Алешандре Ферейра се отчете с 22 точки.

В следващия си мач националите срещат Франция в понеделник от 21.45 ч. българско време. Последният двубой на тима е във вторник с Италия.

Трудностите на националите дойдоха от големия брой сбъркани сервиси. Българите бяха в догонваща позиция в първия гейм, но бяха по-съсредоточени в първия в заключителната част и го измъкна.

Във втория гейм българите водеха с 19:13, но сами позволиха да стане обрат. Португалците се вдъхновиха и изравниха резултата след 30:28.

Българите имаха моменти на отпускане в края, но затвориха мача след обрат в четвъртия гейм.