Мъжкият национален отбор на България записа първо поражение на европейското първенство по волейбол. Тимът на Силвано Пранди загуби тежко с 0:3 (19:25, 21:25, 14:25) от домакина Франция за 71 минути игра.

Най-резултатен в мача стана Жулиен Линеел, който завърши с 18 точки, а диагоналът Стефан Бойе добави 16 за успеха. От българите Цветан Соколов направи десет точки.

В последния си мач от групата националите ще играят с Италия. Мачът е във вторник от 20.30 ч.

Голямата разлика дойде от ефективността на атаката и силният сервис на съперника. Французите завършиха успешно 48 атаки (66% ефективност в нападение), докато българите бяха с 28 (50% ефективност) по този показател.

В хода на мача Пранди направи смени, но не успя да намери противодействие на организираната игра на французите. Домакините играеха с настроение, като бяха без голямата си звезда Ървин Нгапет.

Проблемът при българите дойде от лошото посрещане, което не позволяваше добра организация на нападението.

Първите два гейма преминаха под диктовката на Франция, които постепенно увеличаваха преднината си. В третата чат "петлите" вдигнаха още нивото и отвориха разлика от десет точки, като мачът се доигра.