Григор Димитров започна успешно участието си в турнира от категория АТП 250 в Ченду. Българският тенисист се наложи със 7:5, 7:5 срещу Даниел Еванс от Великобритания.

В четвъртфиналите негов съперник ще е Александър Бублик от Казахстан или австралиецът Джордан Томпсън.

Димитров имаше възможност да приключи мача значително по-спокойно, след като сервираше да победата при 5:3. Тогава съперникът му проби и успя да изравни.

Първият сет беше много оспорван и вървеше без пробиви. В началото двамата имаха по една възможност за пробив, но не се възползваха. След това дойде ред на серия от бързи сервис геймове, за да се стигне до 12-ия гейм. В него Димитров проби и спечели сета.

Българинът продължи добре и с ранен пробив поведе с 3:0 във втория сет. Той запази преднината си до 5:3, когато сервираше за спечелване на мача. Еванс съумя да улови последната си възможност за връщане на пробива и след това изравни за 5:5.

Димитров взе следващия си сервис гейм и в отново не позволи да се стигне до тайбрек, като проби, за да стигне до 7:5 и спечели срещата.