Мартин Кючуков и Ивайла Мечева от клуб „Денс юник – Бургас 1975“ спечелиха купа „Шумен“ в турнира по спортни танци в най-силната категория на надпреварата – при състезателите над 19 г. Тук отлично се представи двойката на шуменския клуб „Фея данс“ Николай Бозов и Адриана Кирилова, които заеха трето място. Сребърните медали заминаха за Несебър заедно с двойката Боян Кърлиев и Кристияна Щерионова.

35 двойки от различни възрасти се включиха в турнира по спортни танци за купа „Шумен“, който се проведе в „Арена Шумен“. Пред съдиите двойките трябваше да покажат своята техника и артистичност в латино танците ча-ча-ча, джайф, румба, пасо добле, самба, за да стигнат до медалите.

Надпревата за купа „Шумен“ се проведе в шест възрастови групи.

При децата I група победители станаха Марк Машуков и Пламена Влаховска от „Кристал“ Варна. Втори са Кристиян Койчев и Летисия Пискова от „Бургас 1975“, трети са Емир Небахтин и Нехир Небахтин от „Фея-данс“ Шумен.

При децата II група купата взеха Валерий Койчев и Ивана Кирова от „Бургас 1975“. Със сребърните медали се окичиха Милен Козарев и Поли Илиева от „Фея-данс“, с бронзовите – Теодор Мутафов и Златина Мутафова „Кристал“ Варна.

Росен Кунев и Мирела Драгиева от „Одесос-данс“ Варна спечелиха купата при юношите младша възраст. Втори тук станаха Валерий Койчев и Ивана Кирова от „Бурагс 1975“, трети са Ангел Божанов и Надежда Дочева от „Фея-данс“.

При юношите старша възраст първите две места са за двойки на „Фея-данс“. Купата вдигнаха Емил Евтимов и Полина Иванова, а със сребро се окичиха Християн Сърмов и Виктория Николова. Бронзовите отличия взеха Константин Великов и Рая Хайнаджиева от „Приста“ Русе.

При младежите до 19 г. първото място спечелиха победителите при най-големите Мартин Кючуков и Ивайл Мечева от Бургас. Второто място завоюваха Адриан Василев и Ивана Атанасова от „Одесос-данс“ Варна, третото – Жулиен Михайлов и Симона Здравкова от „Фламинго 98“ Русе.

Организатори на традиционния турнир о спортни танци за купа „Шумен“ са Община Шумен, Българската федерация по спортни танци, Общинският младежки дом и клубът по спортни танци „Фея-данс“.