Новак Джокович спечели титлата от турнира в Токио от сериите АТП 500. Световният №1 надви австралиеца Джон Милман с 6:3, 6:2 за час и 10 минути.

Турнирът в Япония беше първият за Джокович след отпадането на US Open и проблемите в рамото, които сърбинът имаше. През цялата седмица обаче той показа, че се чувства много добре. Той дори не загуби сет срещу съперниците си.

Във финалния мач сърбинът реализира шест аса и не допусна нито една двойна грешка.

Титлата е 76-а за Джокович в неговия 110-и финал на ниво АТП. През 2019 г. той вече има четири титли след Australian Open, "Мастърс" турнира в Мадрид и "Уимбълдън". Това е първа титла за Джокович на ниво АТП 500 от 2017 г., след като последните му 8 трофея са от "Мастърс" или Големия шлем.

В първия сет световният №1 направи един пробив в четвъртия гейм и си осигури ключово предимство. Вторият сет беше още по-лесен за сърбина,който поведе с 3:0 след два пробива, а Милман прекъсна серията му едва в петия гейм.

До края нямаше никакви проблеми за Джокович и триумфира с титлата.