Отборът на „Шумен 98“ записа първа победа за новия сезон в А група при жените. В зала „Арена Шумен“ днес домакините победиха трудно тима на „Ники спорт“ от Сливница с 28:19 (9:12).

Срещата започна с размяна на голове и равенство в резултата – 2:2. Последва точен удар за гостите и пропуск от дузпа за домакините, след което „Ники спорт“ поведе и не допусна ново изравняване до края на полувремето. След 30 минути игра гостите се оттеглиха на почивка с три гола преднина 12:9.

С началния сигнал за второто полувреме шуменските състезателки заиграха, за да се върнат в мача. На няколко пъти те се доближиха до един гол до съперника, а в 40-ата минута на мача успяха да изравнят за 15:15. След това  „Шумен 98“ заигра по-добре, успя да направи обрат в резултата и стигна до победата.

За домакините с най-много голове в днешната среща вкараха Ирене Иванова – 10 и Юлия Таче – 9.

В следващия кръг от шампионата „Шумен 98“ гостува в Плевен на местния „Спартак“. По програма на 20 октомври в третия кръг „Шумен 98“ приема „Бъки“ Габрово.