„Шумен“ победи „Рилски спортист“ и във втората среща между двата тима, играна в зала „Младост“. Мачът бе изтеглен от 6-ия кръг в редовния сезон в А група, а шуменци се наложиха с 93:56.

Домакините от „Шумен“ започнаха силно мача и след десет минути игра водеха с 30:14 точки. През втората частт шуменци поддържаха темпото си и увеличиха преднината си до над 20 точки и на полувремето двата тима се оттеглиха при резултат 54:26.

След почивката гостите от Самоков опитаха да намалят разликата в резултата, но без особен успех. В последната част и двата тима допуснаха много грешки при стрелбата под коша, което не промени ситуацията на терена и „Шумен“ записа втора победа в групата.

За "Шумен" в днешния мач красимир Димитров отбеляза 19 точки, с 18 се отчете Николай Николов.