Лудогорец победи с 1:0 като гост Ботев (Пловдив) в мач от 13-ия кръг на Еfbet лига. Това бе първия официален двубой на "жълто-черните" под ръководството на новия им старши треньор Ферарио Спасов.

В състава на домакините титуляри започнаха младите таланти Димитър Тонев - негов дебют в елитния футбол и Станислав Шопов, а в самия край на срещата в игра се появи друг юноша - Петър Итов.

Гостите започнаха уверено и поведоха бързо в резултата. В 7-ата минута след добре организирана тяхна атака Жоржиньо с удар по диагонала се разписа за 0:1. Осем минути по-късно Дон Битон изпълни пряк свободен удар, но Янко Георгиев изби коженото кълбо.

Феновете на домакините започнаха да скандират "Оставка" по адрес на изпълнителния директор на Ботев Йван Йотков.