Отборът на „Шумен“ не намери сили да се противопостави на „Бъки“ Габрово и загуби с 18:32 (7:15) в мач от третия кръг на А група по хандбал при жените, играна в „Арена Шумен“.

В първите минути на двубоя нищо не показваше, че шуменки ще допуснат такава загуба. Въпреки че „Бъки“ поведе в играта, домакините бяха равностойни и до 10-ата минута поддържаха равенството в резултата. При 5:5 хандбалистките от „Шумен“ направиха много грешки и в нападение, и в защита. Състезателките на „Бъки“ веднага се възползваха от това и вкараха 7 безответни гола и поведоха с 12:5, на полувремето с 15:7.

Бракът в играта на домакините продължи и през второто полувремехкато почти при всяко разиграване момичетата правеха грешки. Добри прояви имаха двете вратарки на „Шумен“, но те нямаше как да спасят всички удари на хандбалистките на „Бъки“. Постепенно момичетата от Габрово увеличиха още преднината си и затвориха мача в своя полза при 32:18.