Григор Димитров изигра един от най-силните си мачове през 2019 г. и се класира за четвъртфиналите на мастърса в Париж. Българският тенисист спечели убедително с 6:3, 6:2 срещу петия в света Доминик Тийм.

Следващият му съперник ще е Кристиан Гарин (№42 в света), с когото никога досега не е играл. Чилиецът преодоля представителя на домакините Жереми Шарди след вълнуващ и оспорван мач.

Димитров изигра мача много силно, като беше уверен и държеше инициативата през целия мач.

Той спечели на нула първите три сервис-гейма. Успоредно с това улови и единствената си възможност за пробив и поведе с 4:1. Димитров игра стабилно до края на сета и заслужено го спечели.

Във втория сет българинът отново направи ранен пробив. Постигна го в маратонския трети гейм, в който държеше инициативата, но трябваше да изчака до петата си възможност.

Димитров не само затвърди пробива си, но и постигна още един. Това му отвори вратите към победата.