Левски" продължи в ритъма на водача "Лудогорец" след успех срещу "Дунав" (Русе). Сините спечелиха с 2:0 домакинството си в мач, в който тимът на Петър Хубчев пропусна да разгроми съперника си.

И двата гола паднаха в началото на първата част. Вратарят на "Дунав" Благой Макенджиев си отбеляза автогол, като при попадението имаше засада на Дени Алар, който не игра с топката, но посегна да играе с нея и влезе в контакт със стража. Малко по-късно се разписа централният бранител Холмар Ейолфсон.

След успеха "Левски" остава втори с 32 точки, като изостава с четири от "Лудогорец". "Дунав" е десети с 13 точки.

Освен двата гола футболистите на "Левски" уцелиха и четири греди по време на мача. Сините си гарантираха успеха още през първата част, в която имаха пълно превъзходство.