"Ботев" (Враца) и "Витоша" (Бистрица) завършиха 1:1 в най-българският през сезона в Първа лига. За пръв път дотук през състезателната година на терена имаше единствено български футболисти, включително и след трите смени през второто полувреме.

В допълнение и двата отбора са водени от български треньори.

В три случая преди това в стартовите състави имаше по един чужденец. Миналия кръг "Витоша" отстъпи с 0:1 от "Славия", като единственият чужденец беше македонецът Дарко Тасевски, който има и български паспорт.

Другите два мача с по един чужденец в титулярните състави бяха "Славия" - "Ботев" (Враца) (2:2) и "Етър" - "Витоша" (1:0).

"Ботев" имаше голямо превъзходство през първото полувреме, но трябваше да чака до последните секунди, за да вкара чрез Валери Домовчийски след спорна дузпа. Вратарят на "Витоша" Кристиян Василев направи девет спасявания в мача и помогна на отбора си да се бори за обрат.

В 74-ата минута след подаване отляво Запро Динев изравни и донесе първа точка за състава от Бистрица като гост.