"Челси" и "Аякс" сътвориха зрелище в Шампионската лига, като завършиха 4:4, а в двубоя имаше от всичко по много. След два автогола и отлична успеваемост в атака холандците водеха с 4:1 до 63-ата минута, но после всичко се промени. На снимката: Сесар Аспиликуета празнува, след като е вкарал за 5:4, но секунди по-късно разбра, че голът му не е зачетен.

В 63-ата минута Аспиликуета намали на 2:4, а пет минути след това в една минута съдията изгони двама играчи на "Аякс" - Дейли Блинд и Жоел Фелтман, като даде и втора дузпа в мача за сините. Скоро след това резултатът вече беше 4:4. "Челси" стигна и до пети гол, но той не беше зачетен заради игра с ръка на Тами Ейбрахам.

Аякс" игра много вдъхновено, като имаше възможност дори да спечели, след като остана с девет души. В другия мач в групата "Валенсия" направи обрат за 4:1 срещу "Лил". "Челси", "Аякс" и испанците имат по седем точки след четири кръга, а французите са с една.