Състезателите на спортен „Шумен“ спечелиха отборната купа от първото издание на турнира по свободна борба „G.P. Group Cup”, който се проведе днес в зала „Арена Шумен“. Втори останаха борците от клуб „Добруджански юнак“ от Добрич, трети – от Горна Оряховица.

Над 200 деца, кадети и юноши от 22 клуба от страната се включиха в надпреварата. На два тепиха любителите на най-успешния български спорт можеха да наблюдават уменията на бъдещите медалисти по свободна борба.

Турнирът предложи оспорвани двубои, от които шуменци спечелиха общо 13 медала. Златни медалисти станаха Петър Петров при юношите, Алпай Хасанов при кадетите, Ердал Шукри и Стефан Стефанов при децата. Алберт Неждет, Алекс Маринов, Денислав Галинов, Серхат Ахмедов и Сезгин Мехмедов се окичиха със сребро. Бронзови отличия завоюваха: Ерол Фахредин, Мутлу Ахмедов, Фуркан Исуф, Мехмед Шабан.

Освен това две от специалните награди също останаха в Шумен. Петър Петров бе определен за най-техничен състезател, а Стефан Стефанов – за най-перспективен.