"Левски" взе осми пореден домакински двубой в Първа лига, като не срещна никакви проблеми с последния в таблицата "Витоша", побеждавайки с 2:0. Тимът на Петър Хубчев затвърди добрата си форма на стадион "Георги Аспарухов".

След поражението от "Берое" на 10 август сините са допуснали само два гола в своята врата в домакинските си срещи.

За победата над "Витоша" точни бяха Паулиньо в 24-ата и Станислав Иванов в 60-ата минута. Освен с едно попадение Иванов се отчете и с асистенция.

Освен серията, в която влизат сините, тимът успя да доближи и лидера "Лудогорец" на едва пет точки. След двете поредни равенства, които записаха шампионите, "Левски" успя да стопи малко от преднината на осемкратния първенец.

За 90 минути тимът на Хубчев не срещна почти никакви затруднения, въпреки ротациите, които беше предприел треньорът. Освен двата гола "Левски" пропусна още няколко чисти положения да направи победата си по-изразителна.

В следващия кръг тимът гостува на "Локомотив" (Пловдив).