Шуменският състезател и клубът, чиито възпитаник е той, СК „Киокушин” бяха наградени от  Българска Национална Федерация Карате. Това стана на пресконференция в Пресклуб България - Национален стадион „Васил Левски”, на която от БНФК отчетоха резултатите от състезателната 2019 г., съобщи сенсей Даниел Димитров.

Наградени бяха най-изявените състезатели и клубове в двете направления - WUKO и WKO. Бяха отличени Шихан Валери Димитров - V дан от АСКК „Тракия”- Пловдив, който стана европейски шампион за деветнадесети път, Семпай Иванка Попова от АСКК „Тракия” - Пловдив - европейска шампионка за 2019 г., Цветан Урумов от СК „Киокушин” - Шумен - бронзов медалист в кат. до 75 кг. от Европейското първенство за мъже, което се проведе през април т.г. във Вилнюс, Литва.

В направление WKO- Шинкиокушинкай в клубното класиране на първо място е АСКК „Тракия” - Пловдив, на второ е СК „Киокушин” - Шумен, а трети е СК „Хамон“ - Асеновград.

Шуменският клуб заслужи второто си място в класацията, след като през годината каратеките спечелиха 81 медала от вътрешни и международни състезания и завоюваха 11 републикански титли.