Тотнъм" се изкачи пети във Висшата лига след обрат в първия коледен двубой в Англия. "Шпорите" се наложиха с 2:1 срещу "Брайтън" у дома.

С това Жозе Моуриньо продължи успешната си серия в мачовете на Боксинг дей. Той продължава без поражение в тези двубои, като до момента водените от него отбори имат шест победи и две равенства.

В средата на първото полувреме "Тотнъм" вкара, но гол на Хари Кейн не беше зачетен заради засада след намеса на системата за видеоповторенията. Минути по-късно "Брайтън" поведе. В 37-ата Адам Уебстър вкара с глава след центриране от дясно.

"Тотнъм" успя да направи пълен обрат след почивката. В основата на изравнителния гол беше пробив на Лукас Моура, след който топката попадна в Кейн. Първият удар на нападателя беше спасен от Матю Райън, но при втория опит той успя. Това беше осмият гол на Кейн в мачовете на Боксинг дей.

В 72-ата минута Серж Орие върна топката към Деле Али в наказателното поле и той с хубав удар направи 2:1.