Българският национален отбор по волейбол се бори до последно за олимпийската си мечта, но няма да участва на игрите в Токио 2020. Воденият от Силвано Пранди състав отстъпи с 1:3 (20:25, 23:25, 25:20, 23:25) срещу Германия.

В спора за място на олимпийските игри домакините ще играят с Франция. "Петлите" направиха обрат от 0:2 до 3:2 срещу Словения.

Българският отбор стигна до Берлин в тежко положение. През август у дома националите изпуснаха отлична възможност за класиране за Токио, като имаха мачбол при 2:0 гейма срещу Бразилия, но след това загубиха. Впоследствие слабото представяне на европейското доведе до сътресения.

В крайна сметка България отново няма да има представител във волейболните турнири на олимпийските игри. За последно мъжете играха в Лондон 2012, когато станаха четвърти.

Женският национален отбор също игра в квалификационен турнир, но след една победа и две загуби остана трети в групата си.