ЦСКА допусна разгромна загуба от втородивизионния германски "Нюрнберг" в първата си приятелска среща в Испания. Червените, които през първата част играха с титулярния си състав от есента, отстъпиха с 0:5 срещу клуба от Втора Бундеслига.

Въпреки това треньорът Милош Крушчич заяви, че запазва спокойствие и увереност в идеите си.

"Резултатът е лош. Бяхме доста уморени, вчера имахме тренировки, тази сутрин също. Не е лесно, не е добре да губиш, особено с такъв резултат", заяви Крушчич пред "Диема спорт".

"Резултатът не разколебава идеите ми, продължаме да работим по същия начин. Подготовката ни продължава, ще работим, имаме почти цял месец до първенството. Тренираме интензивно от 10 дни и няма как да съм притеснен", добави той.

Германците поведоха с 2:0 с голове на Феликс Лохкемпер за пет минути в средата на първото полувреме.

След почивката положения за ЦСКА пропуснаха Ахмед Ахмедов и Томи Юрич, а в 66-та минута Греъм Кери си отбеляза автогол. В 74-та минута Михаел Фрай вкара нов гол за "Нюрберг", а добавеното време Йоханес Гайс беше точен от дузпа.

В неделя ЦСКА се изправя срещу елитния японски "Шонан Белмаре".

Стартов състав на ЦСКА: 13. Густаво Бусато (в), 28. Пламен Гълъбов, 25. Раул Албентоса, 11. Петър Занев (к), 18. Брадли Мазику, 6. Рубен Пинто, 16. Жанио Бикел, 10. Евандро, 14. Вив Соломон-Отабор, 20. Тиаго Родригес, 22. Али Соу