Роджър Федерер се класира за 15-ия си четвъртфинал на Откритото първенство на Австралия, след като победи унгареца Мартон Фучович след обрат - 4:6, 6:1, 6:2, 6:2. Двубоят продължи два часа и 13 минути.

След като започна с две чисти победи, шесткратният шампион в Мелбърн за втори пореден мач имаше колебания. В срещата с Фучович те продължиха само един сет, след който Федерер доминираше на корта.

Швейцарецът постигна трета победа над унгарския си съперник в три срещи. Федерер прескача осминафинала, след като преди година отпадна на тази фаза. В следващия кръг той ще играе с Тенис Сандгрен.

Американецът отстрани 12-ия поставен Фабио Фонини (7:6 (5), 7:5, 6:7 (2), 6:4), за да достигна за втори път до четвъртфиналите след 2018 г. Развоят от срещата означава, че Федерер няма да има поставен съперник преди полуфиналите.

"Трудно начало на мача, имах проблеми и ми отне време, докато вляза в ритъм. След добрия ми старт във втория сет вече беше по-лесно. Днес времето беше по-хладно, което направи играта по-различна", каза Федерер след мача.

В срещата Маестрото постигна пет аса и не допусна нито една двойна грешка. Той вкара 61% първи сервис и спечели 76% от точките. Швейцарецът добави и 44 уинъра срещу 36 непредизвикани грешки.

"Със сигурност ме чака интересен мач в следващия кръг. Играл съм много тенис през живота си, но никога срещу Тенис", пошегува се след двубоя носителят на 20 титли от Шлема.