Европейският клубен шампион "Ливърпул" загуби с 0:1 от "Атлетико" (Мадрид) в първи мач от осминафиналите в Шампионската лига. На стадиона, на който преди няколко месеца спечелиха купата, червените завършиха двубоя без нито един точен удар.

Успехът за "дюшекчиите" дойде след гола на Саул Нигес в четвъртата минута.

С два гола Ерлинг Холанд донесе победа на "Борусия" (Дортмунд) с 2:1 срещу ПСЖ в друга среща от осминафиналите.

"Ливърпул" не успя да отправи точен удар едва за втори път във всичките си мачове под ръководството на Юрген Клоп. Червените имаха затруднения срещу стила на "Атлетико" и създадоха малко възможности.

Още в четвъртата минута домакините поведоха след ъглов удар. След центрирането топката попадна в Нигес, който отблизо вкара. Положението беше прегледано чрез технологията за видеоповторенията (VAR) заради съмнения за засада, но такава нямаше.

"Атлетико" игра стабилно и задържа преднината си до края, като ограничи възможностите пред съперника. Най-добрите положения за "Ливърпул" бяха пред Мохамед Салах и Джордан Хендерсън, но след ударите им топката мина покрай гредата.

В Дортмунд Холанд продължи зрелищното си представяне. В 69-ата минута той овладя пред вратата на ПСЖ и преодоля Кейлор Навас.

Шест по-късно Килиан Мбапе проби и подаде към Неймар, който засече в празната врата. Секунди след това Холанд прие предизвикателството и вкара за втори път - този път с мощен удар от разстояние.

Норвежкият нападател вече има 39 гола в 28 мача този сезон. В Шампионската лига попаденията му дотук са десет, а откакто премина в "Борусия" има 11 гола в седем двубоя.