Националният отбор на България по баскетбол загуби с 63:73 от Гърция в първи мач от квалификациите за европейското първенство през 2021 г. Тимът на Росен Барчовски отстъпи при гостуването си в Патра, въпреки че имаше отличен шанс и до последните две минути изоставаше с едва три точки.

Гърция спечели благодарение на по-добра стрелба и се възползва от грешки на България в последната четвърт.

За България Димитър Димитров вкара 15 точки и овладя седем борби, а натурализираният американец Дий Бост добави 14 точки и осем асистенции. С по 10 се отчетоха Йордан Минчев и Станимир Маринов. За Гърция 19 вкара Лефтери Бохоридис.

Следващият мач на България от квалификациите е на 24 февруари от 19 часа срещу Латвия в Ботевград.