"Левски" не успя да спечели втори пореден мач от началото на пролетния дял в Първа лига, след като завърши 2:2 като гост на "Черно море". Срещата на стадион "Тича" във Варна имаше много малко моменти, в които предложи красиви изпълнения.

В по-голяма част от времето двубоят беше изпълнен с груби изпълнения, нарушения и много битка по терена.

Главният съдия Ивайло Стоянов показа общо 14 картона - 12 жълти и два червени. Исмаил Иса не завърши мача за домакините, а Иван Горанов за гостите.

Първите два гола паднаха до 20-ата минута. Матиас Курьор откри в 14-ата минута след пас на Иса. Повторенията обаче показаха, че нападателят на варненци извършва нарушение при подаванетоо си.

Само пет по-късно "Левски" изравни с гол на новото си попълнение Стайн Спиерингс. Нидерландският халф вкара с хубаво изпълнение, прехвърляйки вратаря на "Черно море".

До края на първата част "Черно море" удари две греди и беше по-активният тим. Исмаил Иса обаче беше изгонен заради груби реплики към рефера Стоянов.

През второто полувреме "Левски" не се възползва от численто си предимство. Вместо това Иван Горанов беше изгонен четвърт час преди края след две бързи нарушения.

В самия край на мача двата тима си размениха по още един гол за крайния резултат.

Първо "Левски" вкара чрез резервата Дени Алар в добавеното време и победата изглеждаше сигурна за гостите. В петата минута на продължението обаче Мартин Минчев изравни и донесе точката на варненци.