Мъжкият тим на „Шумен“ спечели редовния сезон в А баскетболната група. Това стана факт три кръга преди началото на плейофите, след като днес в зала „Младост“ „Шумен“ се наложи над ЦСКА с 87:65.

Шуменци изиграха много силни първи десет минути от мача, като разликата в точките достигна до 30, което им осигури и крайната победа. Домакините поддържаха темпото си на игра, точните стрелби и добрата игра в защита до края на полувремето и на почивката поведоха с 49:25.

След паузата ЦСКА започна по-силно, но шуменци бързо изравниха играта и преди последната четвърт поведе със 70:47. До края на мача домакините поддържаха аванса си и без проблеми записаха 16-тата си победа.

Николай Николов бе най-резултатен днес за „Шумен“ с 24 точки. 14 точки за победата отбеляза Виктор Серафимов, 13 добави Александър Кръстев. В игра за домакините влязоха всички състезатели, попаднали в групата за мача.

В следващия кръг от редовния сезон „Шумен“ почива. След това на отбора предстоят две домакинства. На 8 март „Шумен“ приема „Чавдар“ Троян, на 15 март - „Славия“.