Ливърпул" изравни рекорда на "Манчестър сити" с 18-ата си поредна победа във Висшата лига. Червените приеха предизвикателството на "Уест хем" и направиха обрат за 3:2 на "Анфийлд".

Това беше 21-ата последователна победа на "Ливърпул" на свой терен в първенството и така изравниха рекорда, който отборът сам постави през 1972 г. под ръководството на Бил Шенкли.

С 26-ата си победа от 27 мача през сезона воденият от Юрген Клоп състав си върна преднината от 22 точки пред шампиона "Сити". "Ливърпул" направи нова крачка към рекорда на "Арсенал" от 49 поредни мача без загуба във Висшата лига, като вече има 44 двубоя без поражение.

Срещата започна отлично за червените, които поведоха с гола на Жоржиньо Вайналдум, който в осмата минута засече много добро подаване на Трент Александър-Арнолд. "Уест хем" изненадващо отвърна бързо с гола на Иса Диоп след ъглов удар.

"Ливърпул" владееше повече топката, атакуваше, но вместо това "чуковете" стигнаха до втори гол. В 54-ата минута Пабло Форналс направи пълен обрат след центриране на Деклан Райс от дясно.

Водачът във Висшата лига се насочи отново в атака и с голове на Мохамед Салах и Садио Мане стигна до победата. Ключов принос имаше и вратарят Алисон, който спаси опасност в последните секунди.