„Шумен“ записа победа над „Чавдар“ Троян в дербито на А група с  99:61. Мачът в зала „Младост“ се игра пред празни трибуни заради наложените мерки за COVID-19.

Победата бе 17-а за „Шумен“, а мачът е без значение за първото място в групата след редовния сезон, тъй като „Шумен“ е сигурен водач в класирането преди плейофите.
В последния мач от редовния сезон шуменци приемат „Славия“. Срещата по програма е тази неделя, но ако се играе, сигурно отново ще е без публика.

В днешната среща „Шумен“ започна силно и след десет минути игра поведе с 31:13. През втората четвърт авансът на домакините достигна 30 точки и на почивката „Шумен“ поведе с 62:32.

През второто полувреме шуменци намалиха оборотите и мачът стана по-равностоен. Натрупаната разлика преди почивката бе достатъчна на шуменци да доиграят спокойно мача и да го спечелят.

Николай Николов бе най-резултатен за „Шумен“ с 23 точки, с 20 точки се отчете Красимир Димитров, а Виктор Серафимов добави 15.