Манчестър юнайтед" влезе в историята на Висшата лига с победата си с 3:0 срещу "Астън вила" като гост. Воденият от Оле Гунар Солскяр отбор стана първият, който печели четири поредни мача с три гола разлика.

Освен това за пръв път от 14 години в четири последователни срещи "Юнайтед" излиза с еднакъв титулярен състав.

Отборът вече е в серия от 17 двубоя без загуба, в които има 46 вкарани гола и 12 сухи мрежи. След успеха в Бирмингам "Манчестър юнайтед" е на прага на топ 4 - като има 58 точки и изостава с една от "Лестър" и с две от третия "Челси" четири кръга преди края.

В средата на първото полувреме "Юнайтед" получи дузпа, която Бруно Фернандеш вкара. В последните секунди на частта Мейсън Грийнууд удвои със силен удар от разстояние.

"Юнайтед" осигури победата си с гола на Пол Погба в 57-ата минута. Тогава французинът получи на границата на наказателното поле след ъглов удар и технично прати топката във вратата.

"Астън вила" е предпоследен, като е на четири точки от зоната на спасението.