С два медала се окичиха шуменските лекоатлети на завършилия национален шампионат по лека атлетика за момчета и момичета под 18 години, провел се на националния стадион „Васил Левски“ в София.

Отличията спечелиха Мария Ташева и Валентина Иванова (СКЛА „Шумен“) на 2000 стипълчейз. Ташева финишира втора с време от 7,58,923 минути, а Валентина Иванова завърши трета с време от 8,08,29 минути. Победителка в дисциплината стана Ева Петкова от Габрово с време от 7,47,35 минути.

Добро представяне записаха и Аделина Павлова и Никол Димитрова, които завършиха пета  и шеста в бягането на 3000 м.

При юношите шуменските атлети останаха без медали. Еркан Закир се нареди осми на 1500 м и 11-ти на 3000 м. Найден Петров зае 9-то място в бягането на 2000 м с препятствия. В същата дисциплина 11-ти финишира Драгомир Борисов.