Лацио се класира за така мечтаната и постоянно изплъзваща се на тима Шампионска лига.

"Римските орли" победиха Каляри с 2:1, с което си осигуриха сигурно място сред първите четири тима в класирането и участие в групите на най-силния европейски турнир за първи път от 13 години.

Преди пандемията от коронавирус и принудителното спиране на Серия "А", Лацио бе в борбата за титлата и мечтаеше за върха в класирането. След паузата обаче формата на тима бе ужасяващата, но все пак столичани успяха да се доберат до така мечтаното място в топ 4.

Дори и сега "орлите" се измъчиха срещу 13-ия в класирането Каляри, който играеше само и единствено за своята чест.

И причината не бе толкова в слабата игра на Лацио, а в множеството пропуски, които играчите в небесносини екипи направиха.

Те дори трябваше да правят пълен обрат през втората част, след като в 45-ата минута Джовани Симеоне успя да открие в полза на Каляри.

Гостите откриха още с първия удар в мача. Прекрасното изпълнение от фаул обаче бе отменено, защото ударът бе непряк, а топката влезе директно във вратата.

От тази ситуация Лацио бе доста по-опасният тим, но вратарят на гостите Алесио Кранио направи няколко страхотни спасявания.

Все пак втората част започна отлично за Лацио, след като Сергей Милинкович-Савич вкара поредния си прекрасен гол, засичайки топката от воле.

Доминацията на столичани продължи, а след още няколко пропуска и греда, дойде и редът на обичайния заподозрян - Чиро Имобиле.

В 60-ата минута той бе изведен от Луис Алберто и отлично насочи топката във вратата, вкарвайки своя гол №31 през сезона.

Така той вече води на Кристиано Роналдо с едно попадение в битката за голмайсторския приз.

До края Лацио продължи да изпуска отлични шансове, което можеше да изиграе лоша шега на тима в последните минути, когато Каляри опита да изравни.

Все пак Лацио грабна трите точки и през следващия сезон напълно заслужено ще бъде част от 32-та най-силни тима на континента.