ПСЖ спечели Купата на Франция, допълвайки доминацията си в страната, която по-рано през сезона донесе и титлата. Парижани надиграха "Сен Етиен" с 1:0 на "Стад дьо Франс" в нервен мач, изпълнен с грубости.

Единственото попадение в срещата отбеляза Неймар още в 14-ата минута.

Това е 13-а Купа на Франция за ПСЖ, като тимът печели отличието за пети път в последните шест сезона. ПСЖ е рекордьор по трофеи от турнира.

Неймар откри резултата в 14-ата минута, след като се разписа от около шест метра. Килиан Мбапе направи самостоятелен пробив и стреля, но ударът му беше избит от вратаря на "Сен Етиен" Джеси Мулен. Топката попадна в Неймар и с неговия удар влезе в мрежата след рикошет в гредата.

Парижани продължиха да бъдат много активни, но до почивката направиха редица пропуски. За тима на Томас Тухел имаше и проблеми, които доведоха до две принудителни смени.

В 31-ата минута капитанът на "Сен Етиен" Лоик Перен беше изгонен с червен картон за много грубо влизане в десния глезен на Мбапе. Това доведе до напрежение на терена и още пет жълти картона.

Мбапе пък трябваше да напусне с контузия.

Второто полувреме не предложи същата интрига и ПСЖ успя да контролира срещата, за да не допусне изненада.