Състезателите на спортен клуб по тенис на маса „Кабаков“ записаха поредното си силно състезание. Пет от възпитаниците на треньора Златко Илиев взеха участие в 13-ия международен фестивал за деца от 12 до 18 г. в Албена, като демонстрираха добра игра и спечелиха медали.

В курортния комплекс за „Кабаков“ участваха Дарин Андонов /10 г./, Ивайло Атанасов /9 г./, който игра при 12-годишните, Славомир Боянов/12 г/ - игра при състезателите до 12 г. и 15 г. Александър Димов /13 г./ и Мартин Кънчев/15 г./, които се представиха в надпреварата при 15-годишните и при 18-годишните. Поради контузия в състезанието не участва другата силна шуменска ракета Мартин Трендафилов не можа да участва.

В турнира при 12-годишните състезатели Славомир Боянов за малко изпусна медалите и се нареди 4-ти във финал ,,А‘‘. Дарин Андонов взе сребърен медал във финал ,,Б“, като записа  6 победи и 1 загуба. Деветгодишният Ивайло Атанасов се нареди на седмо място в надпреварата след 3 победи и 4 загуби

При тенисистите до 15 г. във финал ,,А‘‘. Александър Димов се класира на 6-то място. Мартин Кънчев пропусна възможността да победи на полуфинал, което щеше да му отреди място в зоната на медалите и се нареди на 7-мо място. Във финал ,,Б‘‘ Славомир Боянов спечели бронзов медал.

При 18-годишните състезатели Александър Димов и Мартин Кънчев направиха много добри мачове, като играха равностойно на най-силните в турнира. Двамата шуменци останаха в битките за медалите във финал „Б“, където Димов зае 4-то място, а  Кънчев се окичи със златния медал, като записа 5 победи и не допусна нито една загуба.

„Доволен съм от всички мои състезатели. Спортно-техническите умения, които показаха са на завидно ниво. Дарин Андонов и Ивайло Атанасов, които тренират само от две години показаха израстване, а Славомир Боянов, след като близо година не тренира пълноценно заради контузия, се представи много добре. Мартин Кънчев и Александър Димов също имат реални възможности да се наредят сред медалистите до 15 г.“, коментира след състезанието треньорът Златко Илиев.

След месец на шуменските таланти в тениса на маса предстои участие във финалите на  държавните първенства до 10,12,15,18 и 21 г. „В оставащите дни до започването им ни предстоят усилени тренировки и с повече упоритост от страна на момчетата съм сигурен, че ще спечелим медали“, допълни Златко Илиев.