"Севиля" и "Шахтьор" (Донецк) се класираха за полуфиналите в Лига Европа.

Испанците, които спечелиха купата пет пъти от 2006 г. насам, победиха с 1:0 "Уулвърхемптън". Успехът дойде с гол на Лукас Окампос в последните минути.

"Шахтьор" стигна до разгромното 4:1 срещу "Базел". Бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораеш, който вече е украински национал, даде преднина на отбора си след гол с глава още във втората минута, а след това се разписаха бразилците Тайсон, Алан Патрик и Додо. За швейцарците почетен гол отбеляза Рики ван Волфсвинкел.

В полуфиналите "Севиля" ще се изправи срещу "Манчестър юнайтед" в неделя. До момента андалусийците са спечелили купата във всичките пет случая, в които са стигали до тази фаза. В другия полуфинал в понеделник "Шахтьор" среща "Интер". Мачовете се играят в Германия без публика заради коронавируса.

Важен принос за успеха на "Севиля" имаше вратарят Боно, който в 13-ата минута спаси дузпа, изпълнена от Раул Хименес.