Световният шампион Люис Хамилтън се върна на победния път с успех в Гран при на Испания. Британецът, който стартира първи, нямаше проблеми да задържи позицията си и в нито един момент не изпусна водачеството в състезанието.

Хамилтън се качи на подиума за 156-и път във Формула 1, което е рекорд в автомобилната надпревара. Той остави зад себе си легендарния пилот Михаел Шумахер по този показател.

Втори на повече от 24 секунди остана състезателят на "Ред бул" Макс Верстапен, а трети остана съотборникът на Хамилтън в "Мерцедес" - Валтери Ботас. Останалите пилоти бяха затворени с поне една обиколка.

Петицата допълниха състезателите на "Рейсинг пойнт" Ланс Щрол и Серхио Перес. След тях се наредиха Карлос Сайнц ("Макларън"), Себастиан Фетел ("Ферари"), Александър Албон ("Ред бул"), Пиер Гасли ("Алфа Таури") и Ландо Норис ("Макларън").

Другият пилот на "Ферари" Шалр Льоклер се завъртя в средата на дистанцията и се прибра в бокса.