Футболистите на „Шумен 2007“ победиха с 1:0 тима на „Светкавица“ Търговище в мач от 3-ия кръг на Трета футболна лига на североизток, който се игра на стадион „П.Волов“.

Шуменци отбелязаха победното си попадение още в началото на мача. В 4-ата минута при една от първите си атаки домакините поведоха с гол на Румен Николов. Момчетата на Сашо Димов доминираха през първата част, но не успяха да стигнат до нов гол.

През втората част на мача и двата отбора имаха шансове да отбележат гол. Шуменци на три пъти чрез Христо Станчев и Юлиян Загоров нацелиха гредите на вратата на стража на „Светкавица“ Тодор Тодоров.

В последните десетина минути от срещата гостите от Търговище бяха по-активния отбор и атакуваха постоянно вратата на шуменци. Защитата на домакините и вратарят им обаче се справиха със ситуациите и „Шумен“ взе трите точки от двубоя.