Каролина Николова и Андрей Атанасов записаха общо три първи и едно трето място на завършилото в Пловдив национално първенство по лека атлетика за ветерани.

За пореден път Каролина Николова отвя конкуренцията в беговите дисциплини. Тя финишира първа на 200 м и 800 м, като във втората дисциплина записа и нов национален рекорд от 2,52 минути.

Андрей Атанасов участва също в две дисциплини – бягане на 400 м и скок дължина. В бягането на 400 м шуменецът финишира първи , а в скока на дължина остана на трето място.

„Състезанието премина при отлична организация, при спазване на всички мерки, наложени заради коронавируса. В първенството участваха над 100 състезатели от 12 клуба в страната. Получи се много добра надпревара“, каза за ШУМ.БГ Андрей Атанасов, който се състезава от името на клуб по лека атлетика в Правец.

На първенството в Пловди, състояло се през  изминалия уикенд, Каролина Николова пък представяше клуб по лека атлетика от Варна.