Англия започна с победа участието си в Лигата на нациите. Тимът на Гарет Саутгейт спечели с 1:0 гостуването си на Исландия в мач, изпълнен с емоции и драма в заключителните минути.

Двата отбора получиха по червен картон и дузпа, като англичаните се възползваха от своя наказателен удар в 90-ата минута. Точен за "трите лъва" беше Рахийм Стърлинг.

Всичко най-интересно се случи в края на втората част. Първо, в 70-ата минута Кайл Уокър беше изгонен след късна намеса и грубо нарушение, за което получи втори жълт картон.

Впоследствие Сверир Инги Ингасон блокира с ръка удар на Стърлинг в наказателното поле. За провинението си защитникът беше изгонен с втори жълт картон и англичаните реализираха отсъдената в 90-ата минута дузпа.

В добавеното време Исландия имаше възможност да изравни и също получи право да изпълни 11-метров наказателен удар. Биркир Бярнасон обаче стреля над вратата.