Три златни, два сребърни и два бронзови медала спечелиха състезателите на СКЛА „Шумен“ на завършилия в Добрич национален шампионат по спортно ходене за момчета, момичета, юноши, девойки, мъже и жени.

Шуменци се окичиха с медали в почти всички възрастови групи.

На 3 км при момичетата под 16 г. златото взе Илиана Борисова (СКЛА Шумен) със 17:30 мин. Втора финишира Зорница Андонова  (СКЛА Нови пазар), трета - Гюляй Мехмед (СКЛА „Шумен“).

Също на 3 км, но при момчетата до 16 години шампион стана Кристиян Иванов (СКЛА „Шумен“), който финишира за 17:07 мин. Второто място тук спечели съотборникът му  Драгомир Борисов с време 17,13 мин.

При девойките под 18-годишна възраст  Мария Ташева от СКЛА „Шумен“ завърши втора на дистанцията от 5 км с време от 29,44 мин. Ззлатният медал спечели Александра Бекярова от СКЛА "Добруджа”, която премина 5-те километра за 28,32 минути.

На 10 км при юноши под 18 г. шуменецът Еркан Закир финишира на трета позиция с време от 1:07.46 мин.  Четвърти и пети станаха съотборниците му Найден Петров, Цветан Цвятков, а шести финишира Михаил Вълковски от СКЛА „Нови пазар“.

Победата при юношите под 20 г. на 10 км завоюва е Теодор Куртев (СКЛА Шумен) с 59:13 мин. Трети тук е Явор Янков СКЛА „Нови пазар“ с време от 1:11.19 мин.
При мъжете шуменецът Едис Исхан финишира на четвърти с време от 2:09.07 часа. Шампион по трасето от 20 км стана Николай Шопов („Спартак-Койнаре“) с 1.:56:26 часа..

В националния шампионат по спортно ходене в Добрич участваха 66 атлети от 12 клуба.