"Арсенал" победи "Фулъм" с 3:0 в първия мач за сезон 2020-21 във Висшата лига. "Артилеристите" се наложиха над съперника си като гост на "Крейвън котидж" в първото дерби на Лондон.

Точни за "Арсенал" бяха Александър Лаказет, Габриел Мегаляеш и Пиер-Емерик Обамеянг.

Тимът на Микел Артета беше по-опасен през целия двубой, като създаде двуцифрен брой положения, но се отчете и с много пропуски. "Фулъм" не успя да вземе точка при завръщането си във Висшата лига.

Гостите откриха още в осмата минута, когато Лаказет се разписа. Централният нападател направи добавка от няколко метра, като останаха и съмнения за засада, което наложи преглед на системата за видеоповторения.

До края на първата част "Фулъм" не успя да застраши "артилеристите", а след паузата паднаха още два гола. След центриране от корнер в 49-ата минута централният бранител Габриел Мегаляеш вкара с глава след асистенция на Уилиан.

Отново Уилиан влезе в ролята на асистент в 57-ата минута. Той намери Обамеянг в полето на "Фулъм", а габонският нападател вкара с техничен изстрел.

В заключителните минути "Арсенал" пропусна още няколко добри шанса да направи успеха си по-изразителен.