Черно море" и ЦСКА завършиха 1:1 в един от най-интересните мачове от петия кръг в Първа лига. Двубоят предложи много емоции, битка, червен картон, както и пропусната дузпа.

До средата на второто полувреме домакините играха по-добре, но пропуснаха да вземат три точки. Матиас Курьор изведе състава от Варна напред в 36-ата минута. В началото на втората част съотборникът му Васил Панайотов пропусна дузпа, а след това "Черно море" остана и с човек по-малко.

В 88-ата минута резервата Томи Юрич се разписа и донесе точката на ЦСКА.

След пет мача ЦСКА има 11 точки и поне временно оглавява класирането в Първа лига. Червените са с три победи и две равенства, докато "Черно море" осми с пет точки и има само един успех дотук.

Преди почивката двата тима наблегнаха на агресията и битката в средата на терена. ЦСКА имаше претенции за отменен гол заради игра с ръка на Али Соу. Топката срещна лакътя на гамбийския нападател, след като защитник на "Черно море" я изби.

В 36-ата минута след груба грешка в защитата на ЦСКА варненци откриха. Курьор вкара с глава с гръб към вратата, а параболичният му удар изненада вратаря на червените Бусато.

В началото на второто полувреме "Черно море" можеше да реши срещата, като в 48-ата минута получи дузпа. Пламен Гълъбов събори Курьор, а зад топката застана Васил Панайотов. Халфът обаче стреля слабо и Бусато спаси.

Секунди след пропуснатата дузпа капитанът на "Черно море" Даниел Димов получи жълт картон. В 63-ата минута защитникът беше предупреден още веднъж за нарушение в центъра, което остави домакините с човек по-малко.

Въпреки това "Черно море" направи още един голям пропуск, като Бусато спаси изстрел на Курьор.

До края на мача се игра пред вратата на домакините. Треньорът на ЦСКА Стамен Белчев пусна всичките си офанзивни опции на терена и това даде ефект. В 88-ата минута резервата Томи Юрич плонжира и засече топката, за да я прати във вратата на домакините - 1:1.

В добавеното време Валентин Антов пропусна да донесе трите точки на червените.