Шампионът "Байерн" започна вихрено сезона в Бундеслигата. Баварците пренесоха силната си игра и в новата състезателна година след 8:0 срещу "Шалке".

"Байерн" стигна до гръмката победа месец след разгрома с 8:2 срещу "Барселона" в четвъртфиналите на Шампионската лига. Впоследствие отборът спечели титлата.

Само секунди бяха необходими за откриването на резултата. Още в четвъртата минута Серж Гнабри даде преднина на отбора си, а по-късно стигна до хеттрик.

Черешката при победата беше в 69-ата минута. Тогава Роберт Левандовски не успя да вкара, но пък направи забележително подаване и от воле Томас Мюлер вкара.

Сред голмайсторите се наредиха също Левандовски, отбелязал в десети пореден мач с "Шалке", Леон Горецка, Лерой Сане и 17-годишният Джамал Мусиала.