Андрей Гълъбинов донесе историческата първа победа на "Специя" в Серия А, след като отбеляза двата гола за тима в гостуването на "Удинезе" (2:0). Българският нападател изигра много силен мач и затвърди отличната си форма от началото на сезона.

Гълъбинов изведе тима си напред в 29-ата минута. Тогава българинът засече с глава центриране на Емануел Джеси.

Преди това гол на "Специя" беше отменен от системата за видеоповторения.

След почивката гостите останаха с човек по-малко, а "Удинезе" ги притисна. Все пак Гълъбинов оформи крайния резултат в добавеното време. Това се случи в самия му край, като вратарят Рафаел го намери около централната линия, българинът остана сам срещу стража на домакините и хладнокръвно вкара втори гол.

За Гълъбинов това е трети гол в два мача от началото на сезона. В предишния кръг нападателят се разписа при 1:4 срещу "Сасуоло", като всички попадения на "Специя" в Серия А са негово дело дотук.

По-рано през деня Гълъбинов не попадна в състава на националния отбор на България за решителния мач с Унгария от плейофите за европейското първенство.