Състезателите на шуменския СК „Киокушин“ спечелиха 38 медала от завършилото днес в „Арена Шумен“ национално първенство  по карате шинкиокушин, което бе в няколко възрастови групи - деца, кадети, юноши и девойки и турнира „Мадарски конник“ за мъже и жени. .

Петима от шуменци спечелиха, освен медали и приза „Най-техничен състезател“ в отделните възрастови групи. При момичета до 14 г. наградата е за Николета Андонова, при кадетите – за Иван Иванов и Силвия Желева, а при девойките за Йоана Терзиева. При мъжете съдиите присъдиха наградата на Цветан Урумов.

В първия ден от състезанието на татамитата в зала „Арена Шемин“ играха деца до 10 г., до 12 г. и до 14 г. Каратеките на СК „Киокушин“- Шумен завоюваха 7 златни, 5 сребърни и 12 бронзови медала.

Днес по-големите състезатели продължиха успешното представяне при кадети, юноши и девойки и се окичиха с 8 златни, 1 сребърен и 4 бронзови медала.

Заедно с националните шампионати се проведе и 16-тото издание на турнира „Мадарски конник“. В тази надпревара шуменският клуб бе представен от европейския шампион по карате от 2018 г. Цветан Урумов, който спечели златото в кат. до 75 кг.

„Състезателите записаха много силно участие и се представиха на високо ниво, въпреки голямото прекъсване на тренировки и състезания, заради коронавируса“, каза треньорът на шуменския клуб Даниел Димитров след надпреварата.