Английският шампион "Ливърпул" допусна унизителна загуба във вечер, която ще се помни дълго. Тимът на Юрген Клоп рухна в Бирмингам и беше разгромен с 2:7 при гостуването си на "Астън вила".

Клубът записа славна страница в историята си, като можеше да победи именития си съперник с още по-голям резултат. За пръв път след 1953 г. действащият шампион на Англия допуска седем гола във вратата си.

В неделния ден имаше и друг разгром, като "Тотнъм" се наложи с 6:1 при гостуването си на "Манчестър юнайтед".

Звездата на "Астън вила" Джак Грийлиш имаше ключова роля за успеха, като той вкара две попадения и подаде за други три. Хеттрик за тима записа новото попълнение Оли Уоткинс, а Джош Макгин и Рос Баркли се разписаха по веднъж. За "Ливърпул" головете вкара Мохамед Салах.

Загубата е първа за мърсисайдци през сезона, докато "Астън вила" постигна трети успех в първите си три мача. Бирмингамци и "Евертън" са единствените отбори с пълен комплект точки във Висшата лига.

Мачът започна ужасно за "Ливърпул", който изостана в резултата още в четвъртата минута. Вратарят Адриан, който замени контузения Алисон Бекер, допусна грешка при подаването си към Джо Гомес. Грийлиш отне и подаде към Уоткинс, а нападателят не сбърка отблизо.

В 22-ата минута същата комбинация доведе до втори гол за "Астън вила". Уоткинс получи отляво, влезе навътре и стреля по диагонала. "Ливърпул" отговори с попадение на Салах, но вечерта беше запазена за "Астън вила".

Макгин стреля от границата на наказателното поле, като топката влезе във вратата след рикошет във Върджил ван Дайк. До края на първата част Уоткинс оформи своя хеттрик.

Домакините пренесоха силната си игра през второто полувреме. Комбинация между Грийлиш и Баркли завърши с удар на последния, като топката промени траекторията си след досег с крака на Трент Александър-Арнол и излъга Адриан.

Впоследствие Салах вкара второто си попадение в мача, а Грийлиш се разписа два пъти, за да оформи крайния резултат. До края "Астън вила" уцели греда и можеше да увеличи преднината си.