3 златни, 5 сребърни и 8 бронзови медала спечелиха гимнастичките на шуменския клуб „Ритмик“ във Варна, където се проведе международния турнир „Морски звезди“ и надпреварата за приз „Меглена Михайлова“, съобщиха от клуба.

В състезанията се включиха над 300 грации от 11 клуба от страната. VI турнир по художествена гимнастика “Морски звезди“ се проведе в НСБ Спортпалас през уикенда. Надпреварата е организирана от КХГ „Грация“, със съдействието на ММС, Община Варна и БФХГ. Турнирът се провежда в памет на основателката на „Грация“ – Меглена Михайлова.

Участничките бяха разпределени в категории „Елит“, „А“ кат, „Б“ кат. индивидуално, ансамбъл и Гимнастрада (масов спорт). Шуменските момичета, които се представиха във Варна при деца до 10 г. девойки младша и девойки старша възраст – индивидуално и при ансамблите.

При състезателките, родени 2011 г. в надпреварата без уред Мариана Бянкова и Полина Василева спечелиха сребърни отличия, а  Ванеса Герчева – бронзово.

При момичетата, родени 2010 г. Пресияна Даскалова на въже се окичи със златото, а в съчетанието си без уред взе бронзов медал. На въже Илина Ганчева стана бронзова медалистка. Останалите момичета в тази възрастова група също се представиха отлично: Лиана Дойчева е с 4-то място на въже и на 6-то без уред; Айлин Мустафа – 7-мо място на въже и 10-то място в съчетанието без уред; Дария Пейчева – 12-то място без уред, Марианита Йорданова – 14-то място без уред.

При девойките младша възраст Данина Игнатова стана златна медалистка в съчетанието си с въже и бронзова с това без уред. Християна Даскалова взе сребро на обръч и бронз в представянето си без уред. Велис Шукриева зае 4-то място без уред и 5-то на обръч.

При девойките старша възраст Божена Василева е със сребро на топка и бронз на въже, а Дария Даскалова с два бронзови медала – в съчетанията си с въже и топка.

При ансамблите момичетата на СКХГ „Ритмик“ до 10 г. спечелиха златните медали със съчетанието си с топки, а девойките старша възраст взеха сребърни медали при представяне на композицията си с въже и обръч.