Националният отбор по футбол до 21 г. пропусна добра възможност по пътя към мечтата за участие на европейското първенство. Тимът на Александър Димитров завърши 1:1 при гостуването си на Полша, като равенството стопи шансовете на отбора да се класира на форума.

Здравко Димитров вдъхнови българите с гол в края на първата част след индивидуална акция, но поляците изравниха през второто полувреме чрез Бартош Бида.

Преди последните мачове в групата националите остават на трето място с 15 точки. Поляците са втори със 17, а Русия остана без конкуренция и вече се класира за европейското първенство.

При успех в мача с Полша българите щяха да изпреварят съперника си и да бъдат във водеща позиция преди заключителните срещи. Място на форума ще заслужат най-добрите пет втори отбора от деветте групи в квалификациите.

В последния кръг националите приемат Естония в събота (17 октомври), а поляците приемат последния в групата Латвия.