Левски" започна с победа участието си в турнира за Купата на България. В Червен бряг сините се наложиха с 4:1 срещу аматьорския "Партизан" и продължават към осминафиналите.

Тимът от Трета лига дори поведе в резултата, но нямаше сили за повече. Любомир Иванов вдъхнови домакините в 34-ата минута, но "Левски" направи обрат до края на първата част след попадения на Валери Божинов и Здравко Димитров.

През второто полувреме Петьо Петков си вкара автогол, а Марин Петков оформи крайния резултат.

Впечатление направи липсата на емблемата на "Левски" на фланелката на капитана Божинов.

"Партизан" влезе смело в мача и в началото опитваше да затрудни "Левски". Сините бързо се активизираха след допуснатия гол и нямаха проблеми до края на мача.

Дотук нямаше изненади и всички отбори от елита се класираха за осминафиналите в турнира. В 17.30 ч. поставилият си високи цели "Пирин" (Благоевград) приема "Берое".